Moja magiczna rehabilitacja - nastawianie kręgosłupa

Agata Krokosz: Co z nastawianiem kręgosłupa?
Rafał: Ustawianie kręgosłupa i kończyn pacjenta z uszkodzeniem powypadkowym jest bardzo istotne.
Powody są trzy:
  1. każdy uraz fizyczny zakłóca grę stawową w całym organizmie. Manipulacje na stawach pozwalają tę fizjologiczna grę przywrócić, co ułatwia rehabilitację.

Moja "magiczna" rehabilitacja - małymi krokami do celu

Agata Krokosz: Po co robię ćwiczenia ogólne obu rąk i obu nóg, łącznie ze stopami, w połączeniu z ćwiczeniami i obracaniem szyi?
Rafał: Kolejność rozwojowa u płodu jest następująca: najpierw ruchy małe (dłonie, palce, stopy, mimika), potem ruchy średnie, czyli ruchy 4 kończyn i głowy bez przemieszczania ciała. Dopiero na końcu pojawiają się ruchy globalne.

Moja "magiczna" rehabilitacja - liny i kołowrotki

Agata Krokosz: Co ma na celu praca obu rąk z licznymi ćwiczeniami m. in. ze sznurem na każdą dłoń  i każdy palec, poruszaniu obu rąk za pomocą kołowrotków?

Moja "magiczna" rehabilitacja - rusztowania i drabiny

Agata Krokosz: Dzis proszę o kilka słów na temat stawania i stania - najpierw przy rusztowaniu, a później o staniu połączonym z chodzeniem pod drabiną przymocowaną do sufitu.
Rafał: Podstawowe  ruchy globalne (całościowe) ciała są ze sobą powiązane w sposób nierozłączny, bo gruntowny. Żadne dziecko nie nauczyło się funkcjonować w sposób normalny, w inny „niecodzienny” sposób.


Projekt: Agata Krokosz, Krzysztof Groń, Krzysztof Młynarski, Mateusz Sobejko, Zespół Studentów IDIKS.